Sept. 13, 2021

ORLEN MP MŁODZIKÓW – UMKS MOS WOLA WARSZAWA ZE ZŁOTYM MEDALEM

iatkarze UMKS MOS Wola Warszawa zdobyli w Będzinie złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików. W finale pokonali SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0. Na trzecim stopniu podium stanęło KS Metro Warszawa, które w decydującym meczu wygrało z Treflem Gdańsk 2:0. Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN.

Sekcja UMKS MOS Wola Warszawa istnieje od 1965 roku i zdobyła wiele medali mistrzostw Polski. Ale nigdy nie miała złotego w kategorii młodzików w krajowym czempionacie. Trenerami drużyny, która osiągnęła historyczny wynik w tegorocznych MP, byli Damian Włoch i Konrad Cop.

Trefl Gdańsk - KS Metro Warszawa 0:2 (22:25, 17:25). MVP Adam Bekasiewicz.

W pierwszym secie warszawski zespół długo prowadził. Gdańszczanie nie odpuszczali i wyrównali, ale końcówka była lepsza w wykonaniu Metra. W drugim secie przewaga stołecznego zespołu była już wyraźna. Jego zawodnicy dobrze grali blokiem. Tym elementem zdobyli siedem punktów i mieli też siedem wybloków.

UMKS MOS Wola Warszawa - SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:18, 25:22). MVP Gabriel Cieślik.

UMKS MOS Wola objął prowadzenie 4:1. Na zagrywce wyróżniał się Aleksander Nowik. Filip Szlachcikowski i Jakub Krzemiński podwyższają prowadzenie drużyny z Warszawy na 8:3. Zawodnicy SKPS Dunajca popełniają błędy na zagrywce. Ich gra nie układa się. UMKS MOS Wola prowadzi 13:9 i czas dla trenera z Nowego Sącza. W drużynie Dunajca wyróżniał się Bartłomiej Szyszka, który punktuje i atakiem, i zagrywką. Przy stanie 15:13 o czas poprosłi trener UMKS MOS Wola. Przerwa nie pomogła, za chwilę był remis po potrójnym bloku na Szlachcikowskim. Cały czas zagrywał Szyszka. Krzemiński wziął na siebie ciężar zdobywania punktów w kolejnych akcjach. Warszawski zespół wyszedł na prowadzenie 21:16. As serwisowy Pawlaka dał warszawiakom piłki setowe. Czas dla Dunajca, a po przerwie po raz kolejny siatkarze z Małopolski nie radzą sobie z zagrywką Wojciecha Pawlaka, rozgrywającego UMKS MOS Wola.

Od początku drugiego seta gra toczyła się punkt za punkt przy niewielkiej przewadze UMKS MOS Wola. Po kolejnym bloku Nowika było 11:8. Szymon Sobczyk i Bartosz Szyszka wyróżniają się w drużynie SKPS Dunajec, UMKS MOS Wola ma więcej atutów, a przede wszystkim popełnia mniej błędów. Warszawianie powiększają prowadzenie do 18:14 i czas dla drużyny z Nowego Sącza, która po przerwie cały czas walczy, ale to stołeczni pewnie zmierzają po zwycięstwo 22:17. Jednak do medalu jeszcze daleko. UMKS MOS Wola prowadzi 24:22. W ostatniej akcji dwukrotnie piłkę dostaje Nowik. Jego ataki są podbijane i długą wymianę kiwką w środek kończy Wojciech Pawlak.