Sept. 10, 2021

Mistrzostw Polski Młodzików - Dzień 1

W Będzinie rozpoczął się turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików. Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN.

W czterech spotkaniach otwierających finałową rywalizację, aż trzy kończyły się tie breakami (w tej kategorii wiekowej gra się do dwu wygranych setów).

Grupa A

KS Metro Warszawa – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:18, 25:16) MVP: Bartosz Doliński
Stołeczny zespół zdominował przyjęcie, którego efektem był skuteczny atak. Dziewięć asów serwisowych, w tym po cztery Bartosza Dolińskiego i Marcina Zonko dawały punkt wyjścia do sukcesu Metra. Niepowodzenie ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego nie oddaje jeszcze jego finalnego potencjału.

TREFL Gdańsk – UKS Koral Wrocław 2:1 (25:21, 19:25, 15:9) MVP: Ryszard Sałata 
Drugie spotkanie turnieju finałowego w Będzinie otworzyło serię tie breaków i dowiodło, że w tej kategorii każde rozstrzygnięcie jest możliwym. W pierwszej odsłonie drużyna ze stolicy Pomorza finiszowała skutecznie, by w kolejnej dać się zaskoczyć rywalom ze stolicy Dolnego Śląska. W secie prawdy gdańszczanie przewagę statystyczną przekuli na faktyczną.

Grupa B

UKS MOS Wola Warszawa – SKPS Dunajec Nowy Sącz 1:2 (23:25, 25:21, 11:15) MVP: Szymon Cempa
Siatkarze z Nowego Sącza bardzo dbali o poziom przyjęcia zagrywki. Ta rola przypadła gównie MVP meczu, Szymonowi Cempie. W ataku mocno wspomagał go Szymon Sobczyk i dalej Bartłomiej Szyszka. Fenomenalna postawa warszawian w ofensywie – Jakuba Satkiewicza i Aleksandra Nowikaaokazała się niewystarczającą.

IUKS Jedynka Poznań – Enea Energetyk Poznań 2:1 (25:22, 21:25, 15:10) MVP: Maksymilian Durski
Jak to zawsze bywa w derbach – emocje są niezbędne. Wielkopolska solidność wymaga oddania w liczbach. Jedynka miała wyższe rankingi w przyjęciu i ataku oraz bloku. To jednak nie odbiera energii Energetykom w kolejnych potyczkach.