Sept. 10, 2021

Mistrzostw Polski Młodzików - Dzień 2

SKPS Dunajec Nowy Sącz zagra z KS Metro Warszawa, a TREFL Gdańsk z UMKS MOS Wola Warszawa w sobotnich półfinałach mistrzostw Polski młodzików, które od wczoraj rozgrywane są w Będzinie. Zakończenie rywalizacji w niedzielę. Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN.

W grupie A grają: KS Metro Warszawa, UKS Koral Wrocław, TREFL Gdańsk, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki.

W grupie B wystąpują: UKS MOS Wola Warszawa, IUKS Jedynka Poznań, Enea Energetyk Poznań oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz

Grupa A

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki  TREFL Gdańsk 0:2 (15:25, 21:25) MVP: Oskar Kurpiński
Gdańszczanie potwierdzili miano jednego z kandydatów do medali i odnieśli drugie zwycięstwo. Pewnie wygrali z rywalem, który zanotował już drugą porażk. Dobrze prezentowali się w ataku. Oskar Kurpiński zdobył 12 pkt, a Patryk Rodek dodał dziesięć. 

KS Metro Warszawa  UKS Koral Wrocław 2:0 (25:19, 28:26). MVP Marcin Zonko

Stołeczny zespół wygrał już drugi mecz w tych mistrzostwach. Marcin Zonko był liderem Metra i zdobył 14 pkt. Poza tym warszawianie zaserwowali dziewięć asów i mieli po 6 bloków oraz wybloków. Drużyna wrocławska walczyła do końca i niewiele brakowało, żeby doprowadziła do tie breaka.

UKS Koral Wrocław – KS Lechia 1923 Tomaszów Mzowiecki 2:0 (25:19, 25:15). MVP Kacper Gajda

Wrocławianie odnieśli dziś drugie zwycięstwo. Byli zespołem wyraźnie lepszym. Zaserwowali dziewięć asów. Najwięcej punktów - 13 zdobył Bartosz Chrzanowski.

TREFL Gdańsk – KS Metro Warszawa 2:0 (25:20, 25:17). MVP Patryk Rodek.

Gdańszczanie rozegrali kolejny świetny mecz. Rywalizację w grupie zakończyli z jednym straconym setem. W piątkowe popołudnie szybko narzucili rywalom swój styl gry. Grali pewnie i konsekwentnie punktowali przeciwnika.

Grupa B

SKPS Dunajec Nowy Sącz  Enea Energetyk Poznań 2:0 (25:23, 25:19). MVP Szymon Sobczyk

Młodzi siatkarze z Nowego Sącza wygrali już drugi mecz w MP. W pierwszym secie poznański zespół mocno ich naciskał, ale już w drugim odnieśli pewne zwycięstwo. Szymon Sobczyk, który otrzymał statuetkę MVP zdobył 12 pkt.

UMKS MOS Wola Warszawa  IUKS Jedynka Poznań 2:0 (25:23, 25:18). MVP Wojciech Pawlak.

Stołeczna drużyna odniosła zasłużone zwycięstwo. W pierwszym secie poznaniacy do końca dotrzymywali korku rywalom (21:21), ale już w drugim UMKS MOS Wola miał przewagę. Zespół ten grał szczególnie dobrze w ataku. MVP został Wojciech Pawlak, kapitan zwycięskiej drużyny.

IUKS Jedynka Poznań  SKPS Dunajec Nowy Sącz 0:2 (19:25, 16:25). MVP Łukasz Bryniak

Wysoka skuteczność w ataku dała zawodnikom SKPS Dunajec pewne zwycięstwo. Do tego doszły inne elementy m.in. zagrywka. Tym elementem zawodnicy z Nowego Sącza zdobyli dziesięć punktów. Zespół ten wyraźnie przewyższał rywali w grupie. W trzech meczach stracił jednego seta.

Enea Energetyk Poznań – UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (13:25, 18:25). MVP Jakub Krzemiński.

UMKS MOS Wola wygrał i awansował do półfinału. Zespół wykorzystał swoje atuty w ataku i bloku. Wysokie prowadzenie podopiecznych trenera Włocha zostało utrzymane do końca seta. Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od prowadzenia rywali 0:2. Wyrównana gra była do 10 punktu a potem stołeczni uzyskali wyraźną przewagę.